Tela Çanta Çeşitleri ve Kullanım Alanları

  Tela yapısı itibariyle piyasada bulunan kumaşlardan oldukça farklı bir formda olan kumaş türüdür. Bu promosyon çanta türü; genelde nakış işleme alanında faydalanılmaktadır. Kare şeklinde işlemeli dokuma bir kumaş özelliğindedir. Çantalar kişilerin günlük hayatta kullandıkları bir çanta cinsidir.  

 Tela kumaş ise yapısı itibariyle biraz sert bir dokuda olmasından dolayı çanta yapımına uygun bir kumaştır. Tela kumaş eskilerden çok fazla renk çeşidine sahip değilken günümüzde birazda olsa bu kısıtlama giderilmiş ve belli başlı tek renk olarak üretilmeye çalışılmıştır.

Tela Çanta Nasıl Yapılır?

 Tela kumaştan çanta yapım aşamaları oldukça kolaydır. Bunun için Youtube üzerinden birkaç video izlemeniz pratiklik açısından işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Yörenizde bulunan halk eğitim merkezlerinde de Tela çanta yapımı konusunda bilgi alabilir ve kurs alabilirsiniz. Bu aşamada iğne iplik ve dilediğiniz ölçülere uygun tela kumaş edinmeniz yeterli olacaktır. İşlem için herhangi bir kalıp kullanılması gerekli değildir. İstediğiniz boyutlarda kesmiş olduğunuz kumaşın 3 kenarının dikilip ters çevrilmesiyle çantanızın büyük bir aşaması tamamlanmış olacaktır. Tela çanta kulpu için hazır modellerde kullanabilir veya kumaşın katlanarak dikilmesiyle kendinizde çanta kulpunu oluşturabilirsiniz. Zevk ve tercihlerinize göre çantayı boncuk veya rengarenk ipliklerle işleme yaparak süsleyip farklılık oluşturabilirsiniz.

Tela Çanta Nerelerde Kullanılabilir?

Tela çanta kişilerin her anında yardımcı olabilecek bir parçadır. Bez çanta olarak da adlandırılan tela çanta özellikle alışveriş poşetlerinin ücretli olmasıyla alışverişlerde sizi ek bir masraftan kurtaracaktır. Bez çanta defalarca kullanılmasından ve kolay kolay eskimediği için sık tercih edilmektedir. Ayrıca kumaş yapısından dolayı hava alabilen bir özelliğe sahip olması meyve ve sebzelerinde kokmasına ve çürümesine engel olacağından muhafaza amaçlı da tercih edilmektedir.

Tela Çanta Neden Tercih Edilmektedir?

 Tela çantayı kişiler genelde sağlıklı olmasından dolayı tercih etmektedir. Naylon poşet çantalar plastik olmasından dolayı kişi sağlığını ve doğayı fazlaca tehdit etmektedir. Bu açıdan dolayı kullanılmasında devlet tarafından kısıtlamaya gidilmiştir. Bu durum ise kişileri bez çanta kullanmaya yönlendirmiştir. Bu gibi durumlarda kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Özellikle hava alması gereken ürünlerin taşınmasında tercih edilmektedir. Eski ve estetik görünümünden dolayı bayanlarda tasarım yaptırarak kullanmayı tercih etmektedir.

 Organik olması içerisinde herhangi bir katkı maddesi ve sağlığı tehdit eden bir madde olmamasından dolayı tercih edilmektedir. Tela çantaların tek kullanımlık olmaması kişilere tasarruf sağladığından dolayı da tercih sebebi yapmaktadır. Çevreci ve geri dönüşüme önem veren kimseler bu çantaların kullanılmasını tercih etmektedir.

 Eğer bir işletme sahibi iseniz ve müşterilerinizde kalıcı olumlu bir etki oluşturmak, kendinizi müşteri nazarında güncel tutmak ve çevresindeki insanlara reklamınızı yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

  Promosyon çanta imalatı konusunda 27 yılı aşkın deneyime sahip olan İstek İthalat A.Ş; bu konuda da sizlere kaliteli ve ucuz tela çanta seçenekleri sunmaktadır. Üstelik tasarım tamamen ücretsiz olup her hangi bir sorun yaşadığınızda, ürün veya para iade garantisi vermektedir.

 Sizde 22.000’den fazla refaransa dahil olmak için hemen sitemizin alt kısımın da bulunan canlı destekten müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr

0 212 507 81 55 – 0 212 507 70 77
0 212 557 04 15 – 0 549 507 81 55
0 555 968 60 10

M.Nesih Özmen Mh. Nar Sk. Carlot Shoping AVM No:8-10 Mağaza No:18 Merter / İSTANBUL

Copyright © 2023 İSTEK İTHALAT  A.Ş | Web Design by HTM AJANS

Temsilci İle Görüş
Canlı Destek
Merhaba! Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Ara